Kalėdinė „Šokančių angelų eglė“ 2012 m.

2012 m. Kalėdų dvasią Kaune, Rotušės aikštėje, sukūrė auksu tviskanti penkiolikos metrų aukščio žaliaskarė. Ją puošė apie 40 tūkst. aukso dulkėmis apipurkštų kankorėžių, o ji pati buvo sudaryta iš trijų aukštų. Tradiciškai į pirmąjį aukštą, sukurtą iš trisdešimt penkių skirtingo dydžio eglučių, galėjo užeiti lankytojai ir, prisėdę ant auksinių suolelių, parašyti sveikinimus bei linkėjimus. Šiame aukšte kalėdinius sveikinimus perskaityti galėjo ir aklieji – jie specialia technologija buvo užrašyti Brailio raštu ant eglės kamieną gaubusios metalo plokštės.

Vidurinėje eglės dalyje ant specialios konstrukcijos sukosi aštuoni auksiniai angelai, pagaminti iš plastiko ir metalo. Jų rankose tilindžiuojantys varpeliai skleidė gerą žinią. Šokančius angelus Kauno menininkai kūrė visą rudenį. Visi angelai turėjo bendrų bruožų, tačiau tuo pačiu kiekvienas kūrinys buvo ir išskirtinis bei atspindėjo savitą kūrėjo požiūrį.

Trečiajame kalėdinės skulptūros aukšte buvo septynių metrų aukščio eglė, kurios viršūnėje žibėjo auksinė saulė, sukurta remiantis lietuvių liaudies simbolika. Eglę puošianti aukso spalva neatsitiktinai buvo pasirinkta idėjos autorės J. Šmidtienės. Pasak jos, Kaunas – gana konservatyvių žmonių miestas, o auksas – amžina vertybė.

Ši auksinė Kalėdų eglė – išskirtinė, nenuspėjama, žavi, elegantiška, spinduliuojanti šviesą ir gundanti ne pigiais blizgučiais, o rankų šilumą skleidžiančiu išskirtiniu apdaru.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top