Mes kaip Jūs – dailininko diena

MES KAIP JŪS – DAILININKO DIENA

KAUNO DIENOS 2009 METU, 2009 GEGUŽĖS 22-24 D.

Gegužės 22-24 d. Kaune vyks interaktyvus meno projektas „Dailininko diena“, skirtas menininkams ir plačiajai visuomenei. Projekte dalyvaus profesionalūs menininkai, miesto dailės galerijos, antikvariatai, kūrybinės asociacijos, reklamos įmonės,

M. Valančiaus gatvelės įstaigos.

Ruošiama sudėtinė projekto programa: šventinis–kūrybinis renginys „Menininkų skveras“. Šventės dienomis atviroje Kauno senamiesčio erdvėje, M. Valančiaus gatvės skvere įsikurs menininkai, paversiantys skverą nedideliu kūrybiniu pasauliu, kūrėjo gyvenimo teatru, savotiška dirbtuve, galerija arba organiška instaliacija iš aplinkos ir kūrinių. Gausus menininkų būrys šioje zonoje turėtų generuoti bohemišką atmosferą ir nuotaiką. Originaliai pateikdami savo sumanymus miesto žiūrovams, menininkai čia gyvens, diskutuos, bendraus su kolegomis, pristatys miestiečiams savo kūrinius, pasakos jų atsiradimo istorijas, rengs performansus ir parodas.

Viena iš reikšmingiausių projekto dalių – tai bendras galerijos „Balta“ ir Kauno kūdikių namų „Lopšelis“ paroda  „MES KAIP JŪS“. Vienoje improvizuotoje erdvėje bus instaliuota vaikų iki 5 metų amžiaus tapybos ir piešinių darbų paroda – pardavimas. Tie darbai atlikti, taikant vaikučiams dailės reabilitacijos metodiką. Po to buvo atrinkti pavykę fragmentai ir pagamintos išdidintos reprodukcijos, kurios savo originalumu nustebins ne vieną. Taip pat vyks įrėmintų originalių vaikų darbų aukcionas ir visos surinktos lėšos bus skirtos našlaičių laisvalaikiui organizuoti.

Kad būtų dar smagiau, menininkai pakvies šventės svečius prisidėti prie kūrybinio proceso: galėsite tapyti, piešti, velti veltinį, lankstyti origamį, išbandyti rytietiškus menus.

Gegužės 22-23 d.d. nuo 18 iki 24 val. galerijos „Balta“ parodinėje salėje bus pristatyta dizainerio Juozo Statkevičiaus teatro spektakliams sukurtų kostiumų instaliacija.
Gatvėje ant podiumo vyks dailininkės Linos Drižiūtės lėlių instaliacija, kurias vadovaujant menininkei,  pagamino galerijoje „Balta“ vykusių kursų dalyviai. Pakviesime Jus išrinkti publikos lėlę – Mis arba Misterį  simpatiją.

Parkelyje veiks Tekstilininkų ir dailininkų gildijos organizuojamos meno mokyklos kursų studentų pleneras.

Skambės šansonų muzika, muzikantai gros gyvai, savo eiles skaitys poetai, jas interpretuos gatvės aktoriai.

Skvere veiks improvizuota „Monmartro kavinukė“: gurmaniškais prancūzų virtuvės patiekalais galės vaišintis ne tik menininkai, bet ir šventės svečiai. Tik čia bus galima paragauti  prancūziškų blynelių, subtilaus skonio sūrio omletų ir pasmaguriauti tikru monmartrišku pyragu. Geras vynas, subtilaus skonio sūriai ir kiti gurmaniški užkandžiai. Tikimės, jog į šventę atvykę kauniečiai ir miesto svečiai čia atras kultūros, fantazijos ir ypatingos dvasios oazę.

Antrąją ir trečiąją šventės dienomis pakviesime apsilankyti individualiose dailininkų studijose kituose miesto vietose.

Rengėjai: Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius, Tekstilininkų ir dailininkų gildija.

Kuratoriai: Jolanta Šmidtienė, Gintautas Vaičys.

Projekto organizatoriai:

Vš. Į. „TEKSTILININKŲ IR DAILININKŲ GILDIJA“

Į. k. 135642663, M. Valančiaus g. 21 Kaunas LT – 44275,

tel.  (8-37) 200885 , 8680 26438

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top