Menų ir mūzų alėja

M. Valančiaus g. ir Pilies skvere,

Kauno senamiestis 2002 gegužės 18 – 19 d. 

Visoje gatvėje ir pilies skvere įsikurė profesionalūs dailininkai su savo kūrybos instaliacijomis. Išradingai pateikė savo darbus, demonstravo atlikimo technikas, darbo procesą bei kitokiais būdais pateikė savo sumanymus.

Menininkai išradingai instaliavo pasirinktą erdvę (apšvietimu, įgarsinimu, akcija ar kitokiavizualine meno kūrinių eksponavimo išraiškos forma). Kvietė miestiečius ir svečius patiems pabandyti prisiliesti prie proceso ar dalyvauti jame.

Abi šventės dienas menininkai buvo prie savo ekspozicijų, bendravo su lankytojais, spaudos, informacijos atstovais, žurnalistais… Buvo iš anksto numatytas grafikas pertraukėlėms, kurių metu kiti kolegos juos pavadavo.

Buvo surengta 15 – 17 instaliacijų.

Paraiškas dalyvauti galėjo pateikti tik profesionalūs dailininkai ir Dailės akademijos studentai. Projekte dalyvavo dviejų etapų konkurse atrinkti dailininkai. Pirmajame etape pagal pateiktas paraiškas atrinkti dalyviai pasirašė su organizatoriais autorines sutartis ir gavo avansą ekspozicijos gamybos medžiagoms ir priemonėms. Vienai instaliacijai skirta 400 Lt. (šie pinigai nėra skirti eksponuojamų darbų sukūrimui). Antrajame konkurso etape buvo išrinktos 3 meniškiausios instaliacijos, kurių prizinis fondas 3000 Lt.

Konkurse galėjo dalyvauti pavieniai dailininkai ir dailininkų grupės.

„MENŲ IR MŪZŲ ALĖJOJE“ nebuvo liaudies meistrų ir prekybininkų, tik menininkai (projekto dalyviai) galėjo parduoti savo kūrinius. Parduodami kūriniai buvo aukšto meninio lygio, daugiau propaguojančio, o ne komercinio pobūdžio ir reprezentuojantys profesionalųjį meną.

Projekto vadovė Jolanta Šmidtienė

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top