2021 11 27 galerijoje BALTA atidaryta talentingų lenkų menininkų Ludwika Zytkiewicz Magda Soboń @Izabela Wyrwa paroda iš Lodz. Jei norite pamatyti tikrai gerų profesionalios tekstilės meno kūrinių, apsilankykite šioje parodoje! Sveiki atvykę ir mėgaukitės!
Šaltinis: https://www.facebook.com/gretakardi/posts/4641558672580247
Viešosios įstaigos Tekstilininkų ir dailininkų gildijos galerijoje „Balta“ M. Valančiaus 21, Kaune
paroda iš Lodzė
„ R y š i a i “
21 11 21 – 06 01 22
Parodos Koordinatorės: Erny Piret-Heurtz ir trys Strzemiński Meno akademijos (Lodzė, Lenkija) menininkės – profesorės Magdos Soboń, Izabelos Wyrwa, Ludwikos Żytkiewicz-Ostrowska.
Lapkričio 27 d., šeštadienį vyko parodos atidarymas ir susitikimas su parodos autorėmis bei jų kūrybinių darbų pristatymas:
Mes labai džiaugiamės, galėdami atidaryti kokybišką, profesionalę parodą lankytojams. Pluošto meno parodos „Ryšiai“ autorės savo meną praktikuoja Lodzėje, visos studijavo Lodzės Strzeminskio Meno akademijoje, visos yra šios prestižinės akademijos dėstytojos.
Bendradarbiauti su kuratore Erny Piret-Heurtz, mes pradėjome nuo 2008 m. Kauno tekstilės bianalės metu, galerijoje Balta surengdami tarptautinę parodą „Azija – Europa“.
Kaip žinoma, Lodzė yra trečias pagal dydį Lenkijos miestas, anksčiau buvęs žymus tekstilės pramonės centras, dabar tekstilės pluošto ir tekstilės menų miestas. Čia rengiamos bienalės, kuriose dalyvauja menininkai iš viso pasaulio. Yra meno mokykla, išugdžiusi daugybę tekstilininkų menininkų.
Visos trys menininkės kuria skirtinga technika Magda Soboń savo darbus pristatė pavadinusi juos „Medžiaga kaip išraiškos priemonė“, Ludwika Żytkiewicz-Ostrowska – „Shibori ir tekstilės atspaudai meniniam tyrinėjimui“, o Izabela Wyrwa – „Objektai“.
Magda dirba su rankų darbo popieriumi ir įvairiais pluoštais, kuria didžiulius darbus, Izabela „žaidžia“ su šešėliais, Ludwika naudoja šibori techniką“.
Prieš parodą pakalbintos menininkės atvirai pasakojo apie savo kūrybos procese naudojamas technikas, medžiagas bei kūrybines mintis.
Magda pasakojo, kad savo kūryboje naudojanti rankų darbo popierių, kurį įvairiomis technikomis apdirba. „Popieriaus gamyba nėra mano tikslas, tai yra kaip kelias, kad pasiekčiau savo tikslą“, – teigė menininkė. Savo darbus ji eksponavo įvairiuose Europos kampeliuose, o šį kartą – bendra paroda su draugėmis. Įkvėpimą teikia gamta, pradėjo kurti dar būdama studentė, prieš 20 metų, o dabar tiesiog savo darbus tobulina. Parodoje ji eksponuoja kelis darbus, tokius kaip „Venera“, iš ciklo „Už horizonto“, taip pat „Kelias“, „Įvairenybių knyga“. Darbai kuriami iš vidaus, judant spirale, kuriant apvalias formas.
Liudwika naudoja šibori techniką. Tai vienas iš seniausių audinio apdirbimo ir marginimo būdų Japonijoje. Savo kūryboje ji naudoja medžiagas iš šilko. „Mano darbai reljefe būna tarsi neužbaigti, bet jie tokie ir pasilieka. Šitai technikai ypač reikia atidumo, nuolat ją tobulinu. Savo techniką jungiu su koliažu. Parodoje eksponuojama sena tradicinė technika. Naudoju ne tik šilką, bet ir kitas medžiagas, jau sudėvėtas – iš senų marškinių“, – pasakojo menininkė.
Izabela prisipažino, kad ją įkvepia jausmai, mintys ir gamta. „Naudoju piešimo 3D formatu techniką. Pagrindinės kryptys yra piešimas ir erdvė. Piešimas nėra įprastas, jis pakeistas plastiku, viela. Didelį vaidmenį kūryboje vaidina būtent šešėliai, kurie papildo kūrinį ir sukuria naujus elementus. Speciali medžiaga, ne tekstilė, o tiesiog kaip objekto kūrimas. Yra kitoks būdas išreikšti save, savo jausmus. Mano darbai, sukurti pandemijos metu: „Diena už dienos“, „Tyla“, „Rūkas“, „Padidinti“, – pristatė autorė.