Pagrindinė Kauno eglė jau papuošta: per įžiebimą į Rotušės aikštę raginama nevykti

Pagrindinė Kauno eglė jau papuošta: per įžiebimą į Rotušės aikštę raginama nevykti

R. TENIO NUOTR.
Kauno Kalėdų eglutės įžiebimas jau ant nosies, o apšarmojusį ketvirtadienio rytą savivaldybės atstovai ir baltai dabinamos puošmenos kūrėjai daugiau atskleidė apie Rotušės aikštėje nusileisiantį debesų miestą. Nors įprasto šurmulio dėl šalyje galiojančių ribojimų prie šventinio medžio nebus, laikydamiesi reikalavimų jį apžiūrėti galės visi, tuo metu edukaciniai užsiėmimai ir manufaktūros keliasi į virtualią erdvę.

Viduje – miniatiūrinis Kaunas
Kaip žurnalistama pasakojo pati baltai pasipuošusi eglutės sumanytoja Jolanta Šmidtienė, iki šeštadienio dar reikia užbaigti visus galiukus, detales, dabar dirbama su apšvietimu ir žaliaskarės vidaus įrengimu, tikro cukraus miestu. Viena apšvietimo kompanija pasisiūlė pagyvinti pačią Rotušės aikštę, pastatus – diskutuojant bandyta sukurti snigimo, debesų imitaciją, pastiprinti baltą žiemos įspūdį ir ant statinių.

„Miestas iš tikro cukraus eglutės viduje bus pats paskutinis akcentas, kurio kauniečiai, tikiuosi, nesuvalgys, – juokėsi menininkė. – Jį uždengsime, tačiau bus galima įeiti ir pažiūrėti, ten bus atpažįstami Kauno architektūriniai elementai, netgi žaismingi pažaidimai su jais, viduje sukursime žiemišką Kauną.“

Aikštėje, pažymėjo J. Šmidtienė, kuriama ramaus, gražaus Kalėdų stebuklo laukimo nuotaika – ne holivudinė, skambanti, marga, o susikaupimo, laukimo ir vilties.

„Berods, prieš 15 metų esame padarę tokių laukiančių avinėlių M. Valančiaus gatvėje. Miestiečiai jį labai pamilo ir karts nuo karto klausdavo, kada sugrįš tie avinėliai, tai štai, sugrįžo. (…) Inercija – kad žiūri į dangų ir matai debesis, kurie kažką primena: cukrinį avinėlį, širdelę, tai cukraus vatą, pyragėlį. Idėja buvo nuleisti ant žemės debesų, tad tarp tų debesų, svajonių vaikščiodami tyliam susikaupime ir viltyje laukime gražių Kalėdų“, – kalbėjo ilgametė Kauno eglutės kūrėja.

Dangiškos figūros iš žemiškos medžiagos

Eglutės papuošimai, įvardijo J. Šmidtienė, pagaminti iš ekologinės medžiagos izolono, jai gauti visi sertifikatai, ši polietileninė medžiaga nėra toksiška aplinkai.

Eglutės karkasas – tas pats kaip ir pernai, tik medis išėjo šiek tiek aukštesnis, nes jo smaigalys – ne žvaigždė, o kupolus atkartojantis 3 m aukščio elementas, senovinė viršūnė. Pačios eglutės „ūgis“ – apie 25 m.

„Izolono sunaudojome apie 1000 m, šakas miškininkai mums vežė ir vežė, dar liko, sunku paskaičiuoti, kiek sunaudota“, – šypsojosi J. Šmidtienė, pridūrusi, kad didžioji dalis pernykštę eglę puošusių šiaudelių buvo panaudoti plastiko gamybai, šiemet spalvotas plastikas perdirbtas į rūšiavimo maišus.

Dekoracijas pagamino per mėnesį

J. Šimdtienė pripažino, kad karantinas pasiruošimo darbus koregavo, kaip ir visur: „Reikėjo organizuotis taip, kad dirbtume mažesnėmis grupėmis, neišgriūtų mūsų komanda, neliktume be Kalėdų. Dėl to dirbome pagal labai griežtą grafiką, stengėmės per daug niekur nevažinėti, turėjome tiekėjus, kurie saugiai viską pristatydavo.

Bet ta tvarka ir lietuviško žodžio disciplina tam tikra prasme šio to išmokė ir nebuvo taip, kad kažko nespėtume. Ramiai, tikėdamiesi paties geriausio rezultato, dirbome.“

Eglutės kūrėjos teigimu, sunku įvertinti, kiek užtruko pagaminti dekoracijas, mat plušėta keliomis pamainomis, ne po 8 valandas, dirbo daug menininkų. Ištęsti tai būtų galima į tris mėnesius, bet J. Šmidtienės komanda viską padarė per mėnesį.
Aikštės kauniečiams neuždarys
Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė nurodė, kad atsižvelgiant į Vyriausybės nustatytus ribojimus, dėl karantino sąlygų renginių prie eglutės nebus. Tiesa, vienas namelis stovės, jame įsikurs Kalėdų senelio rezidencija – kokie siurprizai ten laukia, bus galima pamatyti po eglės įžiebimo, bet vidun įeiti galimybės nebus.

„Lapkričio 28 d., 18 val., miestiečius raginame likti namuose ir Kauno eglutės įžiebimo šventę žiūrėti per televiziją. O atvykti pasižiūrėti pagrindinės miesto puošmenos gyvai bus galima visą šį ilgą laikotarpį, iki sausio 6 d. Tikimės, kad esame sąmoningi ir saugosime save, artimuosius, dėl to raginame nesibūriuoti, nesirinkti, o įprasti daugiau laiko leisti namuose“, – sakė A. Augonė.

Momentą kai sušvis debesų eglė tiesiogiai bus galima stebėti ir portale „Kas vyksta Kaune“, naujausią informaciją apie įžiebimo transliaciją rasite čia.

Tiesa, Rotušės aikštė bus atvira, iš žmonių tikimasi sąmoningumo, nors apsaugai bus skiriama daugiau dėmesio. Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius bendradarbiaus su policija stebint žmones, kad būtų laikomasi nacionaliniu mastu nustatytų karantino reikalavimų, tačiau erdvės neketinama uždaryti, labai griežtų ribojimų kol kas nebus.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ informavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė, vadovybė jau yra numačiusi papildomas pajėgas, kurios, esant būtinybei, užtikrins viešąją tvarką mieste tiek Kalėdų eglės įžiebimo metu, tiek visu šventiniu laikotarpiu. Beje, viešosios miesto erdvės stebimos vaizdo kameromis, todėl pamačius daromą teisės pažeidimą į tai nedelsiant bus reaguojama.
… daugiau… https://kaunas.kasvyksta.lt/2020/11/26/miestas/pagrindine-kauno-egle-jau-papuosta-per-iziebima-i-rotuses-aikste-raginama-nevykti/?fbclid=IwAR1qh_Gb1sfGaa-GQRX43F3tNGkjUcxBbYPAp7FhxxlAlrKDhZCm16Kpfls

Scroll to Top