Bus kažkas neįtikėtino

Paaiškėjo šių metų Kauno Kalėdų eglutės tema: bus kažkas neįtikėtino

BRIGITA SABALIAUSKAITĖ2019/11/05 15:14
Kauno kalėdinės eglutės kūrėjai pravėrė savo dirbtuvių duris: parodė, kaip atrodys šiųmetės eglutės papuošimai. Kosminiai elementai eglutei kuriami iš plastiko plėvelės, kuri pagaminta perdirbus praeitų Kalėdų medį puošusius šiaudelius. Kauno Kalėdų eglutę planuojama įžiebti paskutiniąją lapkričio dieną.

Kaip jau skelbėme portale, šių metų eglutės drabužis kuriamas iš Kauno įmonėje „Granplasta“ iš perdirbtų pernykščio medžio papuošime naudotų plastiko šiaudelių pagamintos įvairių spalvų plastiko plėvelės. Panaudojus specialią autorinę techniką iš plėvelės yra formuojamos įvairiaspalvės tūrinės detalės, užfiksuotos portalo „Kas vyksta Kaune“ fotografo Roko Tenio objektyve. Sudėliota eglutės papuošimo kompozicija galutiniame rezultate, menininkų įsivaizdavimu, turėtų labiau priminti vaizdus iš fantastinių filmų bei kosminę kelionę su Mažuoju Princu.

„Pagrindinė idėja – kosmosas. Kol kas man sunku apibūdinti įspūdį, kurį lankytojai išvys, bet visais atvejais vaizdas bus iš fantastikos srities, sunkiai sulyginamas su anksčiau realizuotomis idėjomis“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė menininkė Jolanta Šmidtienė, kuri Kalėdų eglutę Kaunui su vienerių metų pertrauka kuria jau dešimtąjį kartą.

Šį kartą tekstilininkei J. Šmidtienei talkina dailininkė Aušra Kleizaitė, kurios autorystė yra minėta speciali technika, kurią menininkė sugalvojo ir taikė kūryboje prieš porą dešimtmečių. „Sutikau dalyvauti šiame projekte, nes jis visų pirma neša didelį džiaugsmo užtaisą, o pamačius šiuos darbus tiesiog norisi plačiai nusišypsoti“, – sako A. Kleizaitė.

Pasak menininkė, sugalvoti technologiją ją paskatino tekstilės medžiagiškumo studijos, o naudojamą plastiko plėvelę ji taip pat linkusi vadinti tekstile. „Granplastos“ iš perdirbtų šiaudelių pagamintos plėvelės kokybę A. Kleizaitė įvertino puikiai, o kalbėdama apie kuriamas dekoracijas pabrėžė, kad joms pagaminti reikia labai daug rankų darbo, atidumo ir įgudimo. „Pradžioje tikrai nebuvo paprasta, bet papuošimus kuriantys žmonės į šį procesą deda labai daug meilės ir pastangų“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė A. Kleizaitė.

J. Šmidtienės kuriamos Kauno eglutės bendraautorė A. Kleizaitė buvo linkusi idėjos apibūdinimui vartoti žodį Visata, o atsakyti dėl galutinių dominuojančių spalvų dar nenorėjo. „Tai kūrybos procesas, mes nežinome, kaip jis keisis eigoje“, – iki galo vizualinio sumanymo nenorėjo atskleisti kūrėja.

Visais atvejais jau dabar yra aišku, kad apsilankiusieji prie eglutės Rotušės aikštėje čia ras fantastinę šalį primenančias instaliacijas, drauge skaitys rašytojo Antuano de Sent Egziuperi Mažuojo Princo citatas, tradiciškai galės ne tik apsilankyti, bet ir patys bus kviečiami kurti kalėdinę nuotaiką eglutės viduje. „Siūlysime žmonėms atsinešti savo kalėdinį žaisliuką ir jį pakabinti eglutės viduje“, – bendruomenišką šventės procesą žadėjo J. Šmidtienė.

Kuriant šių metų papuošimus ir nuotaiką ne kartą bus akcentuojama ir ekologijos idėja. Eglutės drabužiui naudojamas plastikas yra pagamintas iš pernykščių šiaudelių dekoracijų, o šių metų papuošimus taip pat ketinama perdirbti. Atkreipti didesnį dėmesį į ekologiją ir plastikinių indų naudojimo ribojimą kvies ir Kalėdų miestelyje įsikursiantys prekybininkai, visi jie gėrimus pardavinės vienodo stiliaus mažiau taršiuose popieriaus puodeliuose.

Antrą kartą bus panaudota ir dalis pernykščių dekoracijų: meškutis, kiškutis, briedis, voveraitė ir kiti personažai, pernai stovėję eglutės apačioje, bus perkelti į naujas vietas ir vėl puoš miestą ir džiugins jo gyventojus bei svečius.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Nomeda Prevelienė, šių metų Kalėdų tema Kaune – „Paslaptinga planeta“. Eglutės įžiebimas numatytas lapkričio 30 d. 18.00 val., o eglutės konstrukciją planuojamam pradėti statyti jau po trijų savaičių – lapkričio 23-iąją.

Numatyta, kad šių metų eglutė Kaunui kainuos pigiau nei pernai 61 tūkst. eurų. 2018-aisiais dėl papildomų karkaso įrengimo darbų ši kaina buvo pasiekusi 80 tūkst. eurų.

Šaltinis: https://kaunas.kasvyksta.lt/2019/11/05/miestas/paaiskejo-siu-metu-kauno-kaledu-eglutes-tema-bus-kazkas-netiketo/?fbclid=IwAR1-wRXRWkEjFgsmiQMt9Ki8V8Nk91nMwXpE1NnOLk3YTm8_HwzI-8djEgw

Scroll to Top