Aistringoji Lietuvos tekstilė 2019 Lietuvos dvaruose

Paroda „Aistringoji Lietuvos tekstilė Lietuvos dvaruose“

Galerija „Balta“ pristato tęstinį projektą „Aistringoji Lietuvos tekstilė Lietuvos dvaruose“

Lapkričio 8 d., penktadienį, 16 val. Plungės Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose įsikūrusiame Žemaičių dailės muziejuje (Parko g. 3A, Plungė) vyks parodos „Aistringoji Lietuvos tekstilė Lietuvos dvaruose“ pristatymas. Paroda veiks iki lapkričio 23 d.

Tekstilininkų ir dailininkų gildijos galerija „Balta“ šį tęstinį tekstilės projektą organizuoja jau devynerius metus. Projekte šiais metais dalyvauja ne tik tekstilininkai, bet ir kitų sričių menininkai: Lina Jonikė, Lina Gutauskienė, Aušra Kleizaitė, Monika Grašienė, Jolanta Šmidtienė, Danguolė Brogienė, Marijona Sinkevičienė, Aušra Sedlevičiūtė, Giedrė Kriaučionytė, Mindaugas Juodis,  Birutė Sarapienė, Zita Virginija Jusevičiūtė-Tarasevičienė, viešnia iš Korėjos  Gao Yuan.

„Per dešimt metų pristatyta pakankamai daug parodų, atskleidžiančių kintančias, įdomias tekstilės tendencijas, nutolimą nuo tradicinės tekstilės mokyklos, naujų formų paieškas. „Jau daugiau kaip dešimt metų Lietuvos profesionalioji tekstilė išgyvena kūrybinį pakilimą.

Lietuvos tekstilė išsiskiria dviem dalykais: idėjos konceptualumu ir kūrybišku tekstilės technikų bei technologijų vystymu. Lietuvos tekstilės menininkėms pavyksta sujungti technologijos ir šiuolaikinio meno temas, todėl jos gavo nemažai svarbių apdovanojimų. Jų pasirodymus Kauno, Vilniaus, Rygos, Berlyno, Bonos, Dortmundo parodų salėse lydi pagarba, susižavėjimas, o darbai apibūdinami tokiais epitetais kaip aistringoji tekstilė, įkvepiantis, kerintis, fantastiškas menas“ (Rasa Andriušytė-Žukienė,  katalogo „Aistringoji Lietuvos tekstilė“ įvadinis straipsnis).

Šiais metais rengiama paroda išskirtinė keliais aspektais: parodoje dalyvauja ne tik tekstilininkai, bet ir kitų vizualiųjų menų atstovai, viešnia iš Korėjos. Tai keliaujanti paroda, kuri bus dar eksponuojama Gelgaudiškio, Žemaitkiemio Babtyno dvaruose. Kai kurie menininkų darbai sukurti dar bendradarbiaujant su Kauno tekstilės bienale, jie yra kolekciniai tęstinio projekto darbai. Parodos akcentu galima laikyti tekstilininkių dueto Linos Jonikės ir Linos Gutauskienės kūrinį „Tapetas“, kuris sukurtas 2009 metais. Šio tapybos kūrinio personažai yra buvusios Kauno tekstilės bienalės lankytojai. Visi parodos objektai sukurti naudojant skirtingas technikas ir technologijas, visų autoriai skiriasi savo tematika ir išraiška, visuose ieškoma nuoširdaus dialogo su žiūrovu.

Daugiau informacijos apie projektą www. galerijabalta.lt

Parodos kuratorė Gabrielė Kuizinaitė

Projekto vadovė tekstilininkė Jolanta Šmidtienė

Žemaičių dailės muziejus – Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmai

Šaltinis: https://www.manokrastas.lt/straipsnis/paroda-%E2%80%9Eaistringoji-lietuvos-tekstile-lietuvos-dvaruose%E2%80%9C?fbclid=IwAR19VfUw-C3oFA046LNQbW5ncrbRV6mqaQXk-y8ay2zIRhNbUh5WnFRwuH4

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top