Įsikūnijimas švelnumu

Kalėdos – kūdikėlio Jėzaus gimimo šventė, o biblijoje balandis įkūnyja Jėzaus krikšto metu iš dangaus nusileidusią Šventąją Dvasią. Šventajame rašte taip pat pasakojama, kad Nojus, plaukdamas arka, būtent balandį išleido ieškoti žemės. Šis ją aptiko ir grįžo į arką snape nešinas alyvmedžio šakele. Nuo to laiko balandis tapo visuotiniu taikos simboliu. Net, jei nesiremtume religija, paukštis, ypač jo balsas, įneša gyvybės džiaugsmo net niūriausią dieną. Būtent todėl į šių metų eglutės vidų instaliavome garso aparatūrą ir žiemiško miško garsus perkelėme į Rotušės aikštę. Visą žiemą jų čiulbėjimas džiugins kauniečius ir miesto svečius.

Projektas „Įsikūnijimas“(Avataras) buvo sukurtas pagal režisieriaus James Cameron fantastinį filmą „Įsikūnijimas“. Jame pasakojama apie keistą planetą – Pandorą, kurioje žmonės gyvena darniai su gamta. M. Valančiaus gatvėje, priešais galeriją, mes susikūrėme savo „planetą“ – rožinį fantastinį pasaulį. Šios spalvos audeklu apvyniojome medžius, turinčius ypatingą ryšį su žmogumi. Išpuošėme juos lempelėmis. Kai tik sutemsta, magiška rožinė spalva užlieja visą skverelį.

Rožinė spalva asocijuojasi su vaikyste ir svajonėmis, puriais saldžiais zefyrais, milžiniškais cukraus vatos kamuoliais. Arba jausmu, kai širdyje neapsakomai gera, pavyzdžiui, įsimylėjus. Tuomet į pasaulį žvelgi tarsi pro rožinius akinius. Taigi, manome, kad mums visiems verta prisiminti, kaip gera svajoti ir pamatyti, kad kasdienybė yra kur kas spalvingesnė ir šviesesnė nei mums atrodo. Dovanojame šventę ne tik sau, bet ir visiems kauniečiams bei mūsų mylimo miesto svečiams!

Menotyros praktikantė

Austėja Bručaitė

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top