Susitikimas su menininke iš Indijos

Kviečiame į susitikimą su labai įdomia menininke iš indijos Bhavani GS.

Ši nuostabi ir charizmatiška menininkė kilusi iš Karnatakos valstijos – Kodagos valstijos  Indijoje. Jos  vaikystė prabėgo prie Cauvery upės, kurios  grožis visam gyvenimui  įsitvirtino jos atmintyje. Taip gimė meilė ir aistra upėms, ežerams… Vandens struktūros ir ženklai yra vieni iš svarbiausių jos kūryboje, tad  kiekviena jos diena – tai nuolatinis gamtos stebėjimas, natūralaus pasaulio tekstūros, tvarkos, struktūros ir dalykų tyrinėjimas.

Šiuo metu ši profesionali  tapytoja vieši Lietuvoje ir,  išlikdama ištikima sau, ji  ir mūsų krašte pasinėrė į kraštovaizdžio tyrinėjimą,  stengėsi  stebėti  ir jausti jį fiziškai.  Vis giliau susipažindama su Lietuvos savybėmis ir energijomis bei  užburta  Nemuno ir Neries upių grožio, šių upių santakos unikalumo  ji  pajautė sąsajas ir panašumą su jos vaikystės upe.  Netgi žodis Santaka indų kalboje yra Sangama.  Įkvėpta šio jausmo, menininkė  mums pristato savo trumpą filmą apie upę Cauvery, keliaujančią iš jos šaltinio Talakaveri (Karnataka valstija-Indija) į Poompuharą (Tamilnadu valstiją-Indiją), kur jis susilieja su Bengalijos vandenynu.

Tai  trumpa video kelionė į visiškai kitokį ir tuo pačiu labai daug bendro su mūsų geografine padėtimi .turintį gamtos pasaulį.

Susitikimas vyks Galerijoje Balta, adresu M. Valančiaus 21, Kaune birželio 5-6 d. nuo 17 val.  Čia mes susėsime ant pagalvėlių ir pabandysime įsijausti į tai ką matysime projekcijose ant galerijos sienų. Tai akimirka, kai gurkšnodami indišką arbatą, padraugausime, padiskutuosime ir pasinersime į kūrėjo pasaulį kitaip. Laukia autorės mažas siurprizas – eksperimentas, triumpas video  filmukas apie tai, kaip ji pamatė ir pajautė Kauno santakos pulsą.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top