Kirvelienės paroda IŠLIKIMAS

Parodos „IŠLIKTI“ koncepcija susijusi su ekologine tema, kuri šiame XXI amžiuje kaskart tampa vis svarbesnė. Civilizacija atitolina žmogų nuo gamtos, o šiuolaikinė pramonė, pesticidai, augalų ligos, klimato kaita, įrenginių skleidžiama radiacija daro žudančią įtaką ne tik jo paties, bet ir jį supančios gyvūnijos egzistencijai.

Ciklo atspaudams naudojami Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir kt. miestų vandentiekio, kanalizacijos (nuotekų), telefono tinklų ir šiluminių vamzdynų dangčiai. Tai iki tol dailėje neplėtota tema, teikianti prasmingų improvizacijų galimybes ir nuo 2008 metų tapusi išskirtiniu mano kūrybos bruožu. Per gatvės dangtį – šią kuklią utilitarinę paskirtį turinčią urbanistinių erdvių detalę – fiksuojama istorinė miesto praeitis ir sprendžiama parodos tema. Dangtis pakeliamas į meninį lygmenį, jis atlieka tarpininko tarp viršutiniosios ir apatiniosios (požeminių komunikacijų) miesto dalių funkciją, vykdydamas savotišką „durų-langų“ ar „laikinųjų sienų“ (tarp buvimo ir egzistencijos) vaidmenį.

Ryškiaspalvių (juodų, raudonų, baltų) apskritimų grupėse pasikartojantys negatyvinės bei pozityvinės raiškos drugelių siluetai įkūnija XXI amžiaus žmogaus dvasinio nerimo situaciją, svarsto jo buvimo pasaulyje santykį su gamta ir aplinka.

Pats spaudimo procesas perkelia sustabdytą kasdienybės kadrą atspaudan, tampančiam dabarties refleksija ir erdve dialogui apie IŠLIKIMĄ.

Virginija Kirvelienė,

mob. tel.: 8-620-87786

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top