Lyg Čiurlionio paveiksle: Kaunas pirmasis įžiebė Kalėdų eglę

Lyg Čiurlionio paveiksle: Kaunas pirmasis įžiebė Kalėdų eglę

Aplenkęs kitus didžiuosius Lietuvos miestus, paskutinio lapkričio penktadienio vakarą Kaunas šventiškai įžiebė pagrindinę miesto Kalėdų eglę. Rotušės aikštėje sužibo auksu tviskanti, kerintį žvaigždyną primenanti, čiurlioniškai karališka žaliaskarė.

„Kelias į Kalėdas Kaune“ – su tokiu šūkiu žiemos šventes šiemet pasitinka Kaunas, Kalėdų laukimo pradžią paskelbęs lapkričio 25-osios vakarą.

Skambant Lino Adomaičio, Manto Jankavičiaus, Marijono Mikutavičiaus, Merūno, Gabrieliaus Vagelio, Sauliaus Prūsaičio, Iglės, grupės „Baltos Varnos“, Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio dainoms, Rotušės aikštėje įžiebta ir pagrindinė miesto Kalėdų eglė.

Jau 14 metų šia miesto puošmena besirūpinanti menininkė Jolanta Šmidtienė dar anksčiau Kauno miesto savivaldybės išplatintame pranešime žiniasklaidai pasakojo, kad šiųmetei Kalėdų eglei karališką temą inspiravo Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje matytas virtualios realybės filmas „Angelų takais“.

Beje, pamatyti daugiau kaip 60-ies M. K. Čiurlionio paveikslų motyvais paremtą filmą virtualios realybės akiniais nemokamai galės ir visi Kauno kalėdinio miestelio lankytojai.

24 metrų aukščio Kalėdų eglę papuošė aukso lašeliai ir daugiau kaip 500 rankomis sukurtų žvaigždžių. Metalinį eglės karkasą sudaro natūralios šakos, o forma – labai artima tikram miško medžiui.

Pasak J. Šmidtienės, žaliaskarę gaubiantis lankas simbolizuoja žvaigždėtą dangaus liniją, o papuošimuose galima įžvelgti M. K. Čiurlionio paveikslų fragmentų. Beje, papuošimų netrūks ir greta Kalėdų eglutės. Prie jos laukia dar krūva dekoracijų, kviečiančių įsiamžinti šventiškame ir žiemiškame fone.

Pernai Kauno kalėdinė eglė nukentėjo nuo padegėjo, tad šįmet, anot J. Šmidtienės, apsauga sustiprinta, ji žinos, ką daryti nutikus tokiam incidentui. Be to, šįkart dekoracijoms naudotos nedegios medžiagos: karkasai, plonas plastikas, kuris nebent lydosi, ir auksinė folija.

„Mes irgi savo ruožtu pasiruošę, jeigu kažkas tokio atsitiktų. Bet taip negali nutikti“, – anksčiau žurnalistams surengtoje spaudos konferencijoje teigė J. Šmidtienė.

Kalėdinis Kaunas džiugins ne tik gražuole eglute. Greta įsikūrė tradicinis Kalėdų miestelis, į jį veda atnaujinta ir specialiai papuošta Vilniaus gatvė. Pagrindinę senamiesčio pėsčiųjų erdvę papuošė keli šimtai LED girliandomis spindinčių eglučių. Organizatoriai skaičiuoja, kad jose sužibs virš 55 tūkst. lempučių.

Šventiniame miestelyje veiks ir Kalėdų Senelio rezidencija. Mažieji kauniečiai kviečiami jam patikėti slapčiausius troškimus, savaitgaliais Kalėdų Senelio rezidencijoje veiks ir edukacijų erdvės bei kasmetine tradicija tapęs nemokamas kalėdinis paštas. Lankytojai kviečiami kepti kalėdinius skanėstus, gaminti jaukias dekoracijas ir eglutės žaisliukus, daugiau sužinoti apie kavą ar išskirtinius kvapus.

„Iš kalėdinio miestelio žmonėms linkiu išsinešti viltį, kad viskas bus gerai – šviesa visada nugali tamsą“, – linkėjo J. Šmidtienė.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė kiek anksčiau žurnalistams papasakojo ir apie Kauno planus Naujųjų metų nakčiai.

„Naujieji metai bus kuklesni: tik 3D projekcijos Rotušės aikštėje. Šiemet kol kas susilaikome nuo fejerverkų ir Kaunas jų neleidžia. Nebent tik patys gyventojai [leis], ko tikrai neraginame. Susilaikykime nuo fejerverkų, yra ir kitų būdų, kaip sutikti Naujus metus“, – komentavo A. Augonė.

Kuklesni bus ir miesto papuošimai. „Šiemet koncentruojamės ties centrine miesto dalimi: Laisvės alėja, Vilniaus gatvė, Santakos parkas nebus toks įspūdingas, jis bus kuklesnis, bet žmonės tikrai galės ateiti ir pasidžiaugti kalėdine nuotaika. Bus papuošti ir netoli centro nutolę tiltai“, – sakė Kauno miesto savivaldybės atstovė.

Iki pat Naujųjų šventinis miestelis Rotušės aikštėje kvies švęsti turiningai ir skaniai, o kad lankytojams būtų lengviau planuoti laiką, Kaunas parengė švenčių laukimo kalendorių.

Kiekvieną dieną siūlomas veiklas ir platesnę informaciją galima rasti čia.

Kauno Kalėdų eglės įžiebimo koncerto akimirkos – LRT.lt nuotraukų galerijoje.
Šaltinis: https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/1830397/lyg-ciurlionio-paveiksle-kaunas-pirmasis-iziebe-kaledu-egle

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top