Kaunas intriguoja: šiemet kalėdinė eglė bus išmani

Publikuota: 2015 lapkričio 19d. 13:27
Kaunas intriguoja: šiemet kalėdinė eglė bus išmani

Kalėdinis Kaunas ir šiemet ketina nustebinti miestiečius ir svečius – šiemet 18 metrų aukščio eglė bus išmani, prijungta prie interneto.

„Tai bus pasakiška eglutė, dekoruota dideliais, iki 120 cm dydžio senoviniais žaislais. Juos gaminame pagal muziejuje rastų stiklinių žaisliukų prototipą. Dalis jų bus interaktyvūs ir judės“ – pranešime cituojama pagrindinė eglutės autorė Jolanta Šmidtienė.

Šių metų Kauno eglutė bus išmani. Tai pirmoji Kalėdų eglutė Lietuvoje prijungta prie interneto.

„Sugalvojome suderinti klasikinės eglutės vaizdą su išmaniosiomis technologijomis. Kiek žinau, iki šiol niekas Lietuvoje kalėdinės eglutės nejungė prie interneto. Įgyvendinant šį projektą teko išspręsti daugybę techninių ir programinių rebusų.

Eglutė tiesiogiai prijungta prie interneto – tai suteikia didžiules jos valdymo bei interaktyvumo galimybes, bet kelia daug sistemos saugumo, sudėtingos IT infrastruktūros realizavimo iššūkių. Sistemoje panaudota daug jutiklių, valdiklių, įvairios elektronikos. Eglutę išmaniuoju telefonu galėsime valdyti iš bet kurios Pasaulio vietos“ – mintimis dalinosi eglutės išmaniosios dalies autorius Tomas Stasiukaitis.

Kauniečiai ir miesto svečiai Rotušės aikštėje ras įvairių interaktyvių, į žmones reaguojančių objektų: arkliuką, mikrofoną, sukamą rankeną ir t.t. Jie interneto pagalba sujungti su interaktyviais eglutės žaislais, kurie aktyvuoti ims judėti.

Kauno kalėdinė eglutė turės interneto svetainę www.kaunoeglute.lt, į kurią bus automatiškai talpinamos svečių nuotraukos. Svetainėje taip pat bus galima realiu laiku stebėti, kurie išmanieji žaisliukai tuo metu juda. Planuojama ir tiesioginė video transliacija. Čia lankytojai ras Kauno Kalėdinių renginių programą ir daug kitos įdomios bei naudingos informacijos.

Jau tapo įprasta, kad galima patekti į Kauno kalėdinės eglutės vidų. Eglutės viduje lankytojų taip pat lauks staigmenos: gerų darbų karuselė, sušalęs paukštelis, kurį reikės sušildyti, įsimylėjėlių širdelės ir kt. Įvairius šventinius koncertus, nuotraukas bei kitą informaciją transliuos eglutės viduje esantys ekranai.

Kalėdų eglutė turės ir daugiau paslapčių, kurių autoriai kol kas neatskleidžia. Autoriai teigia, kad visi įminę Kalėdų eglutės paslaptis tikrai sulauks staigmenų. Kauno Kalėdų eglė bus įžiebta lapkričio 28 dieną.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top